Podejmij eko-wyzwanie!

Razem z nami weź udział w wyzwaniach akcji #NiechZyjePlaneta                      

 

W tym tygodniu w Eksperymentarium odbywały się warsztaty ekologiczne. Wiele nauczylkiśmy się o otaczającej nas przyrodzie i ekologii. Dowiedzieliśmy się, jak można o nią dbać. Ale chcemy dowiedzieć się jeszcze więcej! I zacząć działać! Podejmij z nami wyzwania!

Czy wiesz, że...
- ponad 80% wszystkich gatunków lądowych zwierząt, roślin i owadów żyje w lasach?
- mieszkańcy japońskiego miasteczka Kamikatsu sortują odpady aż na 45 różnych rodzajów?
- jeśli twoja ładowarka do telefonu jest cały czas podłączona do gniazdka, nawet jeśli nie ładujesz właśnie telefonu, płacisz za to nawet 400 zł rocznie?
- każdy z nas może podjąć proste kroki dla ratowania naszej niebieskiej planety?

Zachęcamy do zapoznania się z akcją "Niech Żyje Planeta". Jest to polska odsłona międzynarodowej akcji ACT NOW organizowanej przez ONZ. Jej celem jest edukacja i inspirowanie Polaków do zmiany codziennych nawyków. Kształtując w sobie dobre nawyki, możemy zdziałać naprawdę wiele. Dlatego warto oszczędzać wodę. Segregować śmieci. Kupować lokalne produkty. I wiele innych.

ACT NOW to 10 prostych wyzwań - bierz 5 minutowy prysznic, jedz mniej mięsa, nie marnuj jedzenia - zmiana tych codziennych nawyków wśród milionów ludzi pomogłaby lepiej chronić naszą planetę.
Na stronie akcji #Niechzyjeplaneta możesz wylosować wyzwanie dla siebie. Znajdziesz tam wiele przydatnych artykułów, wywiadów z naukowcami i ekspertami, poznasz fakty i mity dotyczące ekologii, a także podpowiedzi, co warto zmienić w codziennym życiu, by lepiej chronić niebieską planetę. Zachęcamy do udziału.

NiechZyjePlaneta

 

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…