Ahoj przygodo

Świat za oknem powoli przygotowuje się do zimy, a my w Eksperymentarium – optymistycznie przygotowujemy się  do pełni sezonu w lecie.

W dniu 14 listopada zawitał do nas Chojnicki Klub Żeglarski – z żaglówką Optimist. Jest to najmniejsza międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat, a jednocześnie jedna z najpopularniejszych klas regatowych na świecie. Tak popularna, iż jedna z takich łódek przypłynęła do Eksperymentarium.

Instruktorzy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego przeprowadzili zajęcia dla przyszłych wilków morskich, którzy przybyli do nas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku .

Instruktor CHKŻ Pan Brunon Lampka nie tylko uczył dzieci sterować Optimistem, ale także poinstruował, jak należy się zachować w czasie wywrotki, natomiast pan Stanisław Kunza pokazał techniki wiązania supłów żeglarskich. Każdy z uczestników zajęć miał możliwość wejść do łódki i „na sucho” nią sterować. Oczywiście dzieci zapoznały się „od podszewki” z Chojnickim Klubem Żeglarskim, a także dowiedziały się czym jest bojer – jakie ma cechy wspólne z łódką, a czym się od niej różni.

Serdecznie dziękujemy Komandorowi Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Krzysztofowi Pestce oraz pracownikom Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w Chojnicach, za zaangażowanie, rozbudzanie pasji i… cierpliwość podczas warsztatów z najmłodszymi uczniami.

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…