Historia ekserymentarium w Chojnicach

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji”

to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku z inicjatywy i funduszu powiatu chojnickiego, by w ciekawy sposób opowiadać o regionie. Skupiona szczególnie na elementach przyrodniczych i historyczno-kulturowych, w aktywizujący sposób przedstawia historię współżycia człowieka i natury na przestrzeni wieków. Wystawa to trzynaście interaktywnych stanowisk, zaprojektowanych tak, aby każdy odkrywca – mały czy duży - mógł manualnie, zmysłowo lub intelektualnie doświadczyć fascynacji przyrodą i zrozumieć, że jako człowiek jest jej częścią.

Eksponaty zostały dobrane i ułożone w taki sposób, że zwiedzający przechodzi pewnego rodzaju podróż w czasie. Dowiaduje się jak teren powiatu chojnickiego zmieniał się z wielkiej, dzikiej puszczy pełnej turów i wyjątkowych roślin w miejsce zagospodarowane przez człowieka.

Jednak Eksperymentarium to nie tylko stałe elementy wystawy lecz także doskonała baza do innych działań! Każdy eksponat może okazać się inspiracją do dalszego zdobywania wiedzy z zakresu biologii, chemii, fizyki i innych dziedzin nauki. Zapraszamy więc państwa do udziału w prowadzonych przez nas warsztatach, spotkaniach i wykładach o tematyce naukowej. Oferujemy organizację zajęć z doświadczeniami chemicznymi dla dzieci i młodzieży, a nawet urodzin w tej wyjątkowej atmosferze.

Eksperymentarium to wyjątkowe miejsce na spędzenie czasu z rodziną, znajomymi, lub wypełnienie samotnego popołudnia! Znajdź w sobie ciekawość, szukaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Doświadcz, sprawdź, wypróbuj! Odwiedź nas i daj się porwać w fascynującą podróż po wiedzę.

Tutaj można zobaczyć plik z planem ekspozycji

Plan ekspozycji Eksperymentarium

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…