Konstytucja 3 Maja

Konstytucja 3 maja

3 maja obchodzone jest polskie święto państwowe. 3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie Konstytucję, czyli ustawę regulującą ustrój państwa.

Przyłącz się do świętowania i stwórz z nami kotylion!

Potrzebujesz:
•    2 kartki papieru (biała i czerwona)
•    Nożyczki
•    Klej

Z kartek papieru po całej długości wycinamy paski- czerwony szeroki na 4 cm, biały 3 cm.  
Z pozostałej części papieru wycinamy po 1 pasku (z każdego koloru) długości około 7 cm oraz 2 koła.
Mniejsze koło koloru białego musi mieć średnicę 2-2,5 cm, większe czerwone 4,5-5 cm (możesz odrysować koła od taśmy przeźroczystej- mniejsze i większe)

Kartkę zginamy najpierw na pół, potem do tej części zginamy kolejne, tak aby powstały równe 32 części.
Następnie odcinamy po 1 części z obu kartek i smarujemy na białej kartce klejem ostatnie kawałki, po czym przyklejamy do czerwonej (czerwona kartka powinna wystawać  na długość 1 cm). Smarujemy klejem brzeg i przyklejamy do siebie kartki tworząc koło.

Podczas gdy klej będzie wysychał, bierzemy wycięte wcześniej paski i wycinamy z jednego końca trójkąt tworząc tak jakby wstążkę.
Wracamy do naszego sklejonego koła. Musimy tak odgiąć, by na płaskiej powierzchni powstało nam koło z białą kartką w środku. Na środku przyklejamy białe wycięte koło, z drugiej większe czerwone. Do tego czerwonego koło przyklejamy nasze wstążki.

Kotylion gotowy.

Taśmą dwustronną możesz przyczepić go do ubrania.

1

3

4

5

6

7

 

8

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…