Tradycja i nowoczesność

Świat za oknem powoli przygotowuje się do zimy, a my w Eksperymentarium – optymistycznie przygotowujemy się  do pełni sezonu w lecie.

Chojnickie Eksperymentarium w porozumieniu z Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego proponują wspólny Pakiet edukacyjny dla dzieci i młodzieży zainteresowanych zwiedzaniem wciąż mało znanych chojnickich atrakcji turystycznych, adresowany do większych grup zorganizowanych. Polega on na możliwości podziału grupy na dwie mniejsze i równoczesnego korzystania z dwóch odmiennych ofert edukacyjnych, w dwóch różnych instytucjach, położonych w bliskim sąsiedztwie, z szybką możliwością zamiany, tak iż każda grupa pozna 2 oferty ekspozycyjne:

  1. Muzealna Kolekcja Historyczno-Regionalna rodziny Makowskich (ul. Drzymały 5), założona w l. 20-tych XX w., urządzona w duchu gabinetu osobliwości w tradycyjnym mieszczańskim wnętrzu XIX-wiecznej kamienicy - w prywatnym mieszkaniu kolekcjonera - Albina Makowskiego (1908-1982) - regionalisty i miłośnika wiedzy o dziejach regionu, prawnika z wykształcenia. Narrację po ekspozycji zapewnia przewodnik - znakomity gawędziarz, znawca dziejów miasta i regionu oraz kustosz kolekcji.
  2. Eksperymentarium - interaktywna ekspozycja o regionie, urządzona 100 lat później, już w XXI wieku w (ul. J. Piłsudskiego 30b) powstała z myślą o wszechstronnej prezentacji kultury i natury regionu w ciekawej, poznawczej formie aktywnego uczestnictwa w procesie poznawczym, w oparciu o zabawę, intuicję, wirtualną podróż, czy łamigłówkę i indywidualne odkrycia odpowiedzi na zagadki, w których zabawa łączy się z nauką a przyroda z technologią. Trasę zwiedzania zapewnia rozpoznawalna ścieżka edukacyjna, wpisana w scenariusz ekspozycji.

 

Ceny biletów:
Kolekcja muzealna - bilety - 4 i 3 zł/os.
Eksperymentarium - bilet - 5 zł/os.

Kontakt w sprawie zwiedzania:
Eksperymentarium - 739 007 599
Muzeum – 52 397 43 92, 52 397 23 19

 

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…