Logo w prezencie i hasło zamiast życzeń – pierwsze urodziny Eksperymentarium

W dniu 6 czerwca obchodziliśmy rocznicę funkcjonowania wystawy interaktywnej „Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli Eksperyment z koegzystencji”. W trakcie obchodów pierwszych urodzin, połączonych z Piknikiem Naukowym, rozstrzygnięto konkurs na hasło i logo Eksperymentarium.

Starosta Powiatu Chojnickiego Stanisław Skaja, Wicestarosta Marek Szczepański oraz Dyrektor Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego Monika Kuchta podczas wręczania zwycięzcom nagród, nie omieszkali zapytać obecne na urodzinach dzieci, jak im podoba się nowe logo i hasło. Szczęśliwie obie zwycięskie prace spotkały się z aplauzem najmłodszych fanów wystawy.

Warunkiem udziału w Konkursie było posiadanie biletu na wystawę i oczywiście ciekawy pomysł. Osoby uzdolnione plastycznie chętnie podjęły się zadania zaprojektowania logo Eksperymentarium, w tej kategorii wpłynęło 20 projektów. W kategorii na hasło promujące wystawę zgłoszono 11 prac konkursowych. Zadanie stworzenia hasła nie należało do najłatwiejszych. Uczestnicy konkursu musieli użyć w swoim haśle wylosowany wraz z biletem wyraz. Organizatorzy przygotowali cztery takie wyrazy, wszystkie kojarzące się z Eksperymentarium, a jednocześnie możliwe do wykorzystania w różnych znaczeniach: PĘD, PARA, KULA i UROK. Uczestnicy jednak wspaniale poradzili sobie z wyzwaniem, a mistrzem tej zabawy słownej okazał się pan Krzysztof Ogłuszka, który z wylosowanego słowa „pęd” stworzył zwycięskie „Eksperymentarium – z natury rozpędza ciekawość”. Natomiast pani Marzena Jarosz zdaniem Komisji Konkursowej stworzyła idealny projekt logo. Odtąd wystawę Eksperymentarium obrazować będą wodno-leśne ślady ludzkich stóp, symbolizujące związek człowieka z naturą.

Organizatorzy Konkursu nie zapomnieli też o internautach. Na prace konkursowe można też było głosować w plebiscycie internetowym. Tutaj najlepszym w gromadzeniu fanów Eksperymentarium i swoich prac w obu kategoriach konkursowych okazał się pan Piotr Ciechowski.

Wszystkich chętnych do odwiedzenia Eksperymentarium zachęcamy, by kierowali się tropem stóp z natury rozpędzonych ciekawością.

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…