Bądź widoczny!

Niech odblask będzie z Tobą!                                                                                                                                    

Nasze bezpieczeństwo zawsze powinno być dla nas najważniejsze. Dlatego zachęcamy do przyłączenia się do akcji #odblaskratujezycie. W świetle prawa zarówno piesi jak i rowerzyści mają obowiązek noszenia w określonych sytuacjach odblasków. Przepisy te dotyczą przede wszystkim poruszania się poza terenem zabudowanym i po zmroku. Piesi spacerujący po chodniku nie muszą mieć na sobie odblasków, jednak nie zaszkodzi się w nie zaopatrzyć aby uniknąć wypadku spowodowanego brakiem widoczności. Zwróćmy na to uwagę szczególnie w okresie jesienno-ziomowym. Według danych policji, ok. 30% wypadków drogowych to te z udziałem pieszych. Warto się zabezpieczyć! Po odblask można zgłosić się do jednej z placówek (adresy zamieszczone poniżej) lub pobawić się z rodziną, kolegami w projektanta i wykonać go samemu do czego gorąco zachęcamy!

Do przygotowania takiego odblasku będziecie potrzebowali samoprzylepny papier kolorowy, fluorescencyjne kartki oraz nożyczki. Wytniecie odblaski w jakimś ciekawym kształcie, np. samochodu, domku. A może odblaski z cekinów? Najpierw wytnijcie jakiś kształt z papieru technicznego, a później poprzyklejajcie na klej lub plastelinę cekiny, aby go pięknie przyozdobić.

UWAGA! Należy pamiętać, że często takie ręcznie robione odblaski cechują się mniejszą skutecznością, dlatego też warto zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych w profesjonalnie wykonane produkty.

Noś odblaski razem z nami!

Miejsca w których można odebrać odblask oraz plakat promujący akcje #odblaskratujezycie:


Chojnice, ul.Piłsudskiego 29, Tel.503-781-492,
Chojnice, ul.Człuchowska 38B, Tel.507-581-598,
Czersk, ul.Łukowska 31B - Tel.508-120-809,
Człuchów, pl.Wolności 6, Tel.503-322-806,
Tuchola, ul.Pocztowa 8A, Tel.502-257-334,
Chełmno, ul.Dworcowa 2, Tel.798-480-921.

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…