Święto Hufca Chojnice

Sto lat minęło!                                                  


27 stycznia 2022 minęło dokładnie 100 lat powołania Hufca ZHP Chojnice. Z tej okazji chcemy życzyć Komendzie Hufca ZHP Chojnice oraz wszystkim harcerzom i zuchom nie stu, a dwustu/trzystu lat życia i dalszego działania.
Harcerze w naszym mieście działają bardzo prężnie i możemy ich spotkać na każdym kroku… nawet w Eksperymentarium! Są u nas stałymi bywalcami i każde spotkanie wspominamy z szerokim uśmiechem. W ostatnim czasie zaczynamy również ze sobą współpracować. W Eksperymentarium możemy liczyć na pomocną, harcerską dłoń.
Z okazji 100-lecia powołania Hufca ZHP Chojnice w Muzeum Historyczno- Etnograficznym w Chojnicach powstała wystawa „Przygoda z harcerskim krzyżem. 100 lat Hufca ZHP Chojnice 1922-2022”, na którą również zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć, jak zmieniło się harcerstwo na ziemiach chojnickich w przeciągu ostatnich stu lat. Kto wie, może na niektórych zdjęciach rozpoznacie swoich rodziców czy dziadków.

Całemu Hufcowi jeszcze raz życzymy 200 lat!

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…