Jaki będzie ten rok?

Już dziś zdradzamy, co przez cały rok będzie się działo w Eksperymentarium.                                                        

Nie zapomnijcie bawić się, uczyć i świętować z nami.

KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH W EKSPERYMENTARIUM:

21 STYCZNIA – DZIEŃ BABCI I DZIADKA – wspólnie przygotujemy ciekawe wyjątkowe prezenty dla dziadków.

17 LUTY – DZIEŃ KOTA  - warsztaty z wykonywania domowych zabawek dla kota

21 MARCA – PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – na pierwszy dzień wiosny potrzebne będą na pewno kwiaty! Jak wykonać kolorowe papierowe kwiatki? Możecie przekonać się o tym podczas warsztatów origami. Nie zapomnijcie tego dnia o różnych skarpetkach na nogach!

1 KWIETNIA – DZIEŃ PTAKÓW –jaki jest najmniejszy, największy ptak? Gdzie możemy spotkać głuszca? Jak brzmi bielik? Graliście już w Ptasie Eksperymentarium? Nie? Zapraszamy!

4 KWIETNIA – DZIEŃ ZWIERZĄT BEZDOMNYCH – „Przytulisko” w Chojnicach jest pełne zwierząt, które czekają na nowy dom. Jak możemy im pomóc? Co możemy zrobić, by było im lepiej?

22 KWIETNIA – DZIEŃ ZIEMI - W Dzień Ziemi zamiast zbierać śmieci, nauczmy się postępować tak, by ich w ogóle nie było, nauczymy się oszczędzać wodę i redukować zużycie energii, Dowiemy się, co to jest koegzystencja – i jak człowiek może koegzystować z przyrodą. Zapraszamy do udziału w grze, podczas której dowiecie się, jak codzienne wybory, w szkole i w domu wpływają na naszą planetę.

13 MAJA – NOC MUZEÓW – czy Eksperymentarium to muzeum? Nieważne! Na pewno warto nas odwiedzić w trochę innych godzinach niż zawsze…Atrakcje gwarantowane!

26 MAJA – DZIEŃ MATKI – kwiatki? Czekoladki? Laurka? – co można przygotować dla mamy? Dużo pomysłów i instrukcji na ten specjalny dzień znajdziecie na naszej stronie

6 CZERWCA – URODZINY EKSPERYMENTARIUM – Wszyscy lubią urodziny! Czujcie się zaproszeni na wielkie świętowanie!

1 LIPCA – DZIEŃ PSA – w tym roku dla naszych czworonożnych pupili przygotujemy warsztaty literacko-teatralne. Gotowi na wspólne wyzwanie?

8 SIERPNIA – WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ - małe, ale bardzo pożyteczne. Co robią, jak żyją, dlaczego jest ich coraz mniej? Odpowiedzi na te i inne pytania możecie uzyskać odwiedzając nas 8 sierpnia

8 WRZEŚNIA – DZIEŃ MARZYCIELA – czasem dobrze pobujać w obłokach – zapraszamy na warsztaty inne niż zawsze – marzycielskie, kolorowe. Może uda nam się spełnić jakieś marzenia?

24 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ KUNDELKA – wyjątkowe warsztaty psiej edukacji, czy potrafimy mówić językiem zwierząt?

LISTOPAD – ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – jak co roku, zapraszamy na wyjątkową grę przedsiębiorczą. Ciekawe zadania, nauka, zabawa i finanse.

6 GRUDNIA – MIKOŁAJKI – to dziś odwiedza nas sam Mikołaj, który na pewno w zamian za pomoc w różnych zadaniach obdaruje każdego malucha drobnym upominkiem

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…