Co nam dają drzewa?

Rozstrzygnięcie konkursu ”Życie drzew to moje życie. Co nam dają drzewa?”

Jaki byłby świat bez drzew? Jak ważną rolę pełnią drzewa w naszym ekosystemie? Na te pytania postanowili odpowiedzieć uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu chojnickiego, którzy zgłosili swoje prace plastyczne do konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Chojnicki Alarm dla Klimatu”.
Konkurs ”Życie drzew to moje życie. Co nam dają drzewa?” polegał na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice płaskiej, bez wykorzystania materiałów sypkich. Oceny prac dokonała powołana przez organizatora komisja konkursowa, która uwzględniła estetykę wykonania, oryginalność i pomysłowość, zgodność z tematem, samodzielność wykonania oraz walory artystyczne.
W dniu 22 kwietnia już od ponad 50 lat obchodzimy największe międzynarodowe święto ekologiczne – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Konkurs jest elementem obchodów tego święta w Chojnicach. Prace biorące udział w konkursie będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej w gablotach w śródmieściu Chojnic. Wystawa pokonkursowa rozpoczyna się w dniu 21 kwietnia 2022.
A jak Wam podobają się prace?

 

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…