Drugi Piknik Naukowy

6 czerwca na II Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach można było poprzez zabawę poznawać tajemnice nauki. Piknik związany był z obchodami pierwszych urodzin wystawy interaktywnej Eksperymentarium a także rozstrzygnięciem konkursu na logo i hasło tego miejsca.

Warunkiem udziału w owym konkursie, było wylosowanie jednego z przygotowanych przez organizatorów słów i użycie go w swoim haśle . Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ zdarzały się wyrazy typu „para”, „kula” czy „urok”… Uczestnicy jednak wspaniale poradzili sobie z wyzwaniem, a mistrzem tej zabawy słownej okazał się pan Krzysztof Ogłuszka, który z wylosowanego słowa „pęd” stworzył zwycięskie „Eksperymentarium – z natury rozpędza ciekawość”. Natomiast pani Marzena Jarosz zdaniem Komisji stworzyła najlepsze logo odzwierciedlające pełną nazwę miejsca, która brzmi „Eksperymentarium Chojnice- człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji”. Jej propozycja przedstawia ślady ludzkich stóp idealnie symbolizujące związek człowieka z naturą. Nagrodę w plebiscycie publiczności wywalczył Tomasz Piechowski.

II Piknik Naukowy nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie różnych instytucji oraz poszczególnych osób przygotowujących atrakcje dla uczestników. Do tej imprezy przyłączyły się: grupy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach, które spełniały fryzjerskie zachcianki i poszerzały wiedzę uczestników w dziedzinie mechaniki i mechatroniki. Kreatywna przedstawicielka Projektu Robot, pełni energii młodzi ludzie z Technikum nr 3 w Chojnicach, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy prowadząca warsztaty z robotyki, Sopocka Szkoła Wyższa, dzięki której uczestnicy mogli stworzyć makiety wymyślonych przez siebie budowli. II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach prezentujące walki robotów, przedstawiciele Medyczno-Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach, którzy zdradzali tajniki masażu i dzieł handmade, przedszkolanki zespołu Pomysłowe Przedszkole, dzielnie wymalowujące na twarzach dzieci ich wymarzone wzory oraz duża reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach. Ponadto działania wspomogła firma TEMIS, o przyrodzie opowiadał pan Krzysztof Ogłuszka z Radia Weekend, a samo Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przygotowały szereg innych, dodatkowych atrakcji. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do urozmaicenia II Pikniku Naukowego, bez ich zaangażowania i pomocy impreza nie mogłaby się odbyć.

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…