„Niepodległa przedsiębiorczość” pod takim hasłem w tym roku odbył się w Eksperymentarium Światowy Tydzień Przedsiębiorczości połączony ze 100-leciem odzyskania Niepodległości.

Co w tym tygodniu działo się w Centrum Edukacyjno- Wdrożeniowym i Eksperymentarium?
Najmłodsi wzięli udział w zajęciach na temat polskiego złotego i oszczędzania prowadzonych przez panią Annę z PKO Banku Polskiego.
Trochę starsi uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawostek na temat zawodów, które zniknęły z rynku pracy, a także zapoznać się z zawodami przyszłości na zajęciach z mechatroniki czy druku 3D. 

Interesującym wydarzeniem był wykład „Piękna Niepodległa. Rola kobiet w odzyskaniu Niepodległości” przygotowanym przez panią Edytę Gryl, a także prezentacja multimedialna dotycząca lokalnego patrioty Antoniego Wolszlagiera, której autorami byli uczniowie z Technikum nr 3 w Chojnicach. 

Główną atrakcją tygodnia była wystawa „Prywaciarze- początki polskiej mikro przedsiębiorczości”, która gościła w Eksperymentarium od 13.11. do 16.11. dzięki uprzejmości Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości dr Bogusława Federa.

Wystawa ukazywała na zdjęciach jak i eksponatach mikro przedsiębiorców z lat 1945-89 czyli PRL-u

Jak udało się nam połączyć te dwa święta? Możecie zobaczyć w załączonej poniżej galerii zdjęć.

Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy i jednocześnie liczymy na możliwość dalszej współpracy.

Wywrotkowo

  • Updated: 08/06/2018


6 czerwca 2018 obchodziliśmy 3 urodziny Eksperymentarium - pod hasłem odjazdowe urodziny. Jak było? Wywrotkowo. Ale bezpiecznie.

Nocna podróż w czasie

  • Updated: 23/05/2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Nocy Muzeów, której to nocy w Eksperymentarium wybraliśmy się w podróż w czasie.

 

Powiało chłodem

  • Updated: 17/05/2018

i wcale nie mamy na myśli pogody!!!                                                 


Dzięki współpracy z Fundacją Młody Naukowiec w dniach 17-18 maja odbywają się w Eksperymentarium warsztaty chemiczne. Zgodnie z zapowiedzią - uczniowie wzięci chemię w swoje ręce. Efekty - dosłownie mrożą krew w żyłach. Zapraszamy do galerii.

Wdrażamy małych

  • Updated: 02/02/2018

w nowe technologie w laboratorium CEW.

Nie każdy wie, że w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym oprócz Eksperymentarium działają również trzy laboratoria, m.in. laboratorium prototypowania..
Młodzi programiści, którzy odwiedzili Eksperymentarium samodzielnie zaprojektowali swoje modele, mogli sprawdzić, jak ich projekty sprawdzą się w wydruku. Okazało się, iż nauka podstaw programowania może przypominać bardzo... grę w Minecraft, którą nasi milusińscy z pewnością dobrze znają.

Jak Wam się podoba logo CEW zaprojektowane w bardzo "minecraftowej" wersji?

Co jest ograniczeniem dla młodych odkrywców? Tylko wyobraźnia!

Ile bałwanów

  • Updated: 02/02/2018

znalazło się w Eksperymentarium tej zimy?


Któż to zliczy? Podczas ferii zimowych w Eksperymentarium bałwany z radości... aż skakały.

Wreszcie znalazły miejsce dla siebie. Choć śniegu nie widać. Nawet gorąca atmosfera podczas zajęć im nie przeszkadzała.

Pozdrawiam
Bałwan

 

 

 

Od początku do teraz

  • Updated: 06/08/2016

Od początku do teraz; czyli jak powstawało i jak wygląda teraz eksperymentarium...

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…