Noc muzeów

Czy Chojnickiego Eksperymentarium należy się bać?

Niebo pełne gwiazd oraz… stado nietoperzy przywitało gości wystawy Eksperymentarium w Noc Muzeów 21/22 maja 2016 roku. A to był tylko początek intrygującej nocnej przygody. Tajemnicza aura spowiła mgłą las pełen szeptów zaklęć i czarownic. Nie lada wyzwaniem było odnaleźć w tych ciemnych borach klucze do wrót obronnych Chojnic. Drogę do Jeziora Charzykowskiego przesłonił nagle niezwykły wodospad. Bojerem można było podpłynąć wprost pod mury obronne średniowiecznych Chojnic, by przez Bramę Człuchowską przejść do Wehikułu czasu. W galerii cechów miejskich zamiast sukienników swoją nić plótł przeolbrzymi pająk. Fluoroscencyjne portrety dzieci w dawnych strojach mieniły się w świetle tajemnej wiedzy wynalazców XIX i XX wieku. Tak, Europejska Noc Muzeów w Eksperymentarium była straszna.

Tych, którzy nie znają jeszcze wystawy interaktywnej „Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli Eksperyment z koegzystencji” zachęcamy do zapoznania się z tym rodzinnym i ciepłym miejscem. Każdego dnia słychać tu śmiech dzieci, które zwiedzając wystawę uczestniczą w naukowej przygodzie. Dzieci przy okazji zabawy niepostrzeżenie uczą się historii powiatu chojnickiego, dawnych zwyczajów, geografii i przyrody, a nawet chemii, fizyki, czy nowych technologii. Eksperymentarium budzi w odwiedzających poczucie tożsamości regionalnej, a także dbałości o środowisko naturalne, w którym żyją.

W ramach wystawy, poza zwiedzaniem, uczestniczyć można w ciekawych zajęciach, z pogranicza chemii, fizyki i przyrody. Od niedawna, dla małych odkrywców, przygotować można w Eksperymentarium urodziny pełne atrakcji.

Wystawa Eksperymentarium Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji mieści się przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30b (za budynkiem Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego). Godziny otwarcia, szczegóły dotyczące biletów i odwiedzin znaleźć można na stronie internetowej: www. cewchojnice.eu, w zakładce Eksperymentarium.

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…